TREND Regata 2012.

Dostal som sa k tomu ako slepá kura k zrnu, ale už na lodi som sa rozhodol, že stoji za to, napísať o TREND Regate.
Pre mňa sa konala sa od 4.6. do 10.6.2012 a trasa bola Košice, Bratislava, Split, Vis, Hvar, Split, Bratislava a opäť Košice.

Po príchode do Splitu a nalodení sa, na nás čakala prvá plavba. Prvý krát v živote som sa cítil ako úplný analfabet. Rýchly predslov kapitána (a tým myslím ozaj rýchly) a množstvo lán. Nerozumel som ničomu. Nacvičená póza mi pomohla zachovať si dôstojnosť. Prax je to, čo z nás robí odborníkov. Ešte v ten večer po niekoľkých skúškach na mori, sme vedeli čo je kosa, načo slúži biele lano s modrými pruhmi, načo slúži žlté, červené, modré, sivé a onaké lano. Návrat do maríny a príprava na prvú plavbu. Boli sme jediná čisto amatérska posádka a tešili sme sa na našu prvú spoločnú plavbu. Prvú súťažnú plavbu sme končili tak, že všetci z ostatných lodí „boli okúpaní, osprchovaní a pripravení na spoločnú večeru“. Ale poslednú plavbu sme ale končili 50 m za skupinkou asi piatich lodí, z celkového počtu jedenástich lodí v našej skupine.
A o tom je Directreal. Tímový duch. Rovnaká krvná skupina. Každý deň pokrok. Ľudia, ktorí sa nehanbia za človečinu, ľudia, ktorí majú cieľ a vedia sa zlepšovať. Urobili sme chyby a možno ešte nejaké urobíme. Vieme sa z nich ale poučiť a tak ako sme boli od plavby k plavbe lepší (škoda, že netrvala dlhšie) a získali sme si uznanie zúčastnených, tak prirodzene chceme a budeme na budúci rok lepší.

Je toho strašne veľa čo by som chcel napísať. Ešte snáď len toľko, že som sa rád, že som sa mohol zúčastniť tejto akcie a nazrieť do duší Mariána a Adi Patakových, Máriovi Mozemu, Petrovi Hubkovi a Rišovi Ondrejkovičovi - Directreal pozitívnych ľudí. Ľudí, ktorí majú cieľ a odvahu a silu za nim ísť.


Marian Ščambora
člen Directreal tímu, TREND Regata 2012

Frašíza

Novostavby

Referencie