Výhody nízkoenergetických domov

Uvažujete nad kúpou rodinného domu, v ktorom by ste ideálne bývali čo najskôr a zároveň máte obmedzený rozpočet. Dajú sa skĺbiť dokopy tieto tri podstatné elementy? V súčasnosti sa už aj na Slovensku rozmáha výstavba tzv. nízkoenergetických domov, ktoré v sebe zahŕňajú niekoľko pozitív.            
„V poslednej dobe registrujeme veľký záujem o kúpu nízkoenergetických domov, ktoré sú vytvorené priamo na mieru požiadaviek kupujúcich. Klienti hľadajú vhodné pozemky, na ktorých by tieto domy postavili a často argumentujú tým, že ide o podstatne výhodnejšie riešenie, ako kúpa už postaveného domu, do ktorého sa zasahuje podstatne zložitejšie.“, vysvetľuje Marián Paták z realitnej siete Directreal.       
Koľko ľudí, toľko názorov a predstáv. Vyhovieť každému dá určite zabrať. Existujú však firmy, ktoré sa dokážu prispôsobiť najrozličnejším požiadavkám a po detailnej komunikácii s nimi viete mať domov, o akom ste už dlho snívali. Jednou z najčastejších a najdôležitejších otázok však určite býva aj cena. „Ponúkame dva typy projektov. Dom Snov, kde klientom postavíme dom na kľúč v kompletnej výbave – sanita, podlahy, zárubne, elektrické zásuvky atď. Najpredávanejší je trojizbový dom, ktorý ponúkame od 45.999,- eur s DPH. Ďalšou možnosťou je projekt Start Home, a teda zhotovenie domu pripraveného na dokončenie. V tomto prípade môže klient priložiť ruku k dielu a vybavenie domu si doplniť podľa svojich predstáv. Cena za dom s rozlohou 63m2 sa pohybuje od 24.999,- eur s DPH.“ ozrejmil Marek Bažant, manager predaja rodinných domov BAUholding.           
Skeptici a konzervatívci sa možno s nedôverou pozerajú na použité materiály a hovoria, že predsa len „tehla je len tehla“. Z čoho sú tieto domy postavené? „Jedná sa o nemecké drevené rámové konštrukcie opláštené špeciálnym sadrovláknom vnútri vyplnené minerálnou vlnou. V západnej Európe sa používajú už niekoľko rokov a tešia sa veľkej obľube. Okrem iného majú aj vynikajúce protipožiarne vlastnosti s nehorľavosťou až 90 minút. Výroba jednotlivých panelov trvá 4 až 5 dní a postaviť ich vieme prakticky kdekoľvek.“, doplnil Bažant. Zabúdať nesmieme ani na dĺžku samotnej realizácie stavby. „Naša spoločnosť ponúka výstavbu takýchto domov v lehote do 30 pracovných dní.“, uzavrel manager predaja.

Video k tejto téme:
https://www.youtube.com/watch?v=-xetblhtSBQ