Nevymazané záložné právo na LV

Už-už sa schyľuje k realitnému obchodu a kupujúci si všimol na liste vlastníctva nevymazané záložné právo? S obchodom radšej počkajte, mohli by ste sa škaredo opáliť.

Pasca na kupujúceho?

Vo väčšine prípadov je nevymazané záložné právo na liste vlastníctva prítomné len preto, že pôvodný majiteľ nepožiadal o jeho výmaz. Klamali by sme však, keby povieme, že neexistujú aj pokusy rôznych predajcov zbaviť sa nehnuteľnosti, ku ktorej je stále viazané záložné právo. Takýchto situácií je však minimum a práve dobrý realitný maklér vás pre nimi musí ochrániť.

Pozor aj na ťarchy

Záložné právo nie je jediná informácia na liste vlastníctva, ktorá môže skomplikovať predaj. Častokrát sa tam vyskytujú napríklad doživotné práva rodičov, ktorí už nežijú. Všetky takéto veci sa však dajú z listu vlastníctva jednoduchou cestou odstrániť.

Všetko vybavíme za vás

Mohli by sme vám sem vymenovať spôsoby, pomocou ktorých je možné záložné právo vymazať zo zápisu ešte pred predajom nehnuteľnosti. Ak sa však rozhodnete predávať nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu Directreal, radi vám s výmazom pomôžeme a celým procesom vás prevedieme.

S nami na vás nić neprekvapí

Pri predaji a kúpe nehnuteľnosti v spolupráci s realitnou kanceláriou Directreal nezatajujeme ani jednej strane žiadne skutočnosti. Predávajúci je vždy riadne oboznámený s finančnými možnosťami kupujúceho a kupujúci je naopak oboznámený sú všetkými a najmä pravdivými informáciami o stave nehnuteľnosti.


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Kamarát srandista

Dobrý deň, veľmi dlho som rozmýšľal, či tento svoj príspevok uverejním, alebo si to nechám len pre seba, ale nakoniec som sa rozhodol s touto mojou skúsenosťou podeliť. Mám jedného známeho,...

Čítať ďalej
Tri firmy, tri skúsenosti, tri úspechy

Directreal Slovensko „Prevádzkovanie realitnej kancelárie je podnikanie ako každé iné, avšak veľký dôraz sa kladie na schopnosti budovania osobných vzťahov s klientmi, a teda je...

Čítať ďalej
Všetko je o ľuďoch. Platí to aj v realitách!

Často sa stretávam s názormi firiem zastupujúcich realitnú obec, že franšízové spoločnosti sú nekvalitné, že ľudia v týchto spoločnostiach nemusia nič vedieť a stačí im len kúpiť si značku a môžu...

Čítať ďalej