Psychológia predaja alebo pocity nového majiteľa nehnuteľnosti

Predaj nehnuteľnosti nie je len o zavesení inzerátu, absolvovaní obhliadky, podpísaní zmluvy a zápise na kataster. Keď niekto predáva alebo kupuje nehnuteľnosť, väčšinou sa vzdáva (alebo naopak investuje do) veľkého a hodnotného majetku. Čo všetko zahŕňa tento proces a akú má spojitosť so psychológiou?


Predávate kus života

Keď sa rozhodnete predať kúsok role alebo kancelársku budovu, pravdepodobne vás veľa emócií nezasiahne. Ak však predávate napríklad rodičovský dom, v​ ktorom ste vyrastali a 40 rokov žili, určité pocity vás zasiahnu. Tak, ako ste sa v ňom cítili bezpečne a dobre vy, by sa v ňom mal cítiť skvele aj nový majiteľ.

Vytvárate nové príbehy

Prvý dojem z vášho bytu musí byť dobrý už pri prezeraní inzerátu. ​Písali sme o tom v predchádzajúcom článku o HomeStagingu. ​Rovnako dôležitý je však pocit, ktorý váš byt vyvolá v záujemcovi po prekročení jeho prahu. Pravdepodobne uvažuje o novom domove pre seba a svoju rodinu, preto sa musí cítiť skutočne ako doma.

Oslovte emócie

Akú emóciu vo vás vyvolá vôňa opranej bielizne? Vôňa čerstvého koláča? Aký pocit vo vás vyvolá ovocie na stole a zapálená sviečka? T​oto všetko sú veci, ktoré my pri predaji zohľadňujeme a aplikujeme. ​Nejde však o manipuláciu a zakrývanie nedostatkov v byte. Práve naopak, chceme vyzdvihnúť pozitívne vlastnosti a vyvolať v kupujúcom dobrú a uvoľnenú náladu.

Aromamarketing v realitách?

Aromamarketing alebo aromaterapia sa aplikuje aj pri predaji nehnuteľností. Predávaná nehnuteľnosť je pred obhliadkou vyvoňaná rôznymi vôňami pre lepší celkový dojem. Ide o komplikovaný psychologický systém na podporu rozhodovania sa podľa typu vône, ktorý aplikujú aj rôzne obchody v nákupných centrách. ​Vôňa čerstvo upečeného koláča, ktorý môžete záujemcom aj nakrájať, vyvolá pri obhliadke príjemnú atmosféru a pocit skutočného domova.

Predávajte s Directreal

Ak sa rozhodnete predávať vašu nehnuteľnosť cez niektorú z kancelárií Directreal, ukážeme vám, že predaj nemusí byť vôbec zdĺhavý, neefektívny a nepríjemný. ​Predávajte vašu nehnuteľnosť bez starostí.

Neváhajte nás kontaktovať.

Komentáre