Psychológia predaja alebo pocity nového majiteľa nehnuteľnosti

Predaj nehnuteľnosti nie je len o zavesení inzerátu, absolvovaní obhliadky, podpísaní zmluvy a zápise na kataster. Keď niekto predáva alebo kupuje nehnuteľnosť, väčšinou sa vzdáva (alebo naopak investuje do) veľkého a hodnotného majetku. Čo všetko zahŕňa tento proces a akú má spojitosť so psychológiou?


Predávate kus života

Keď sa rozhodnete predať kúsok role alebo kancelársku budovu, pravdepodobne vás veľa emócií nezasiahne. Ak však predávate napríklad rodičovský dom, v​ ktorom ste vyrastali a 40 rokov žili, určité pocity vás zasiahnu. Tak, ako ste sa v ňom cítili bezpečne a dobre vy, by sa v ňom mal cítiť skvele aj nový majiteľ.

Vytvárate nové príbehy

Prvý dojem z vášho bytu musí byť dobrý už pri prezeraní inzerátu. ​Písali sme o tom v predchádzajúcom článku o HomeStagingu. ​Rovnako dôležitý je však pocit, ktorý váš byt vyvolá v záujemcovi po prekročení jeho prahu. Pravdepodobne uvažuje o novom domove pre seba a svoju rodinu, preto sa musí cítiť skutočne ako doma.

Oslovte emócie

Akú emóciu vo vás vyvolá vôňa opranej bielizne? Vôňa čerstvého koláča? Aký pocit vo vás vyvolá ovocie na stole a zapálená sviečka? T​oto všetko sú veci, ktoré my pri predaji zohľadňujeme a aplikujeme. ​Nejde však o manipuláciu a zakrývanie nedostatkov v byte. Práve naopak, chceme vyzdvihnúť pozitívne vlastnosti a vyvolať v kupujúcom dobrú a uvoľnenú náladu.

Aromamarketing v realitách?

Aromamarketing alebo aromaterapia sa aplikuje aj pri predaji nehnuteľností. Predávaná nehnuteľnosť je pred obhliadkou vyvoňaná rôznymi vôňami pre lepší celkový dojem. Ide o komplikovaný psychologický systém na podporu rozhodovania sa podľa typu vône, ktorý aplikujú aj rôzne obchody v nákupných centrách. ​Vôňa čerstvo upečeného koláča, ktorý môžete záujemcom aj nakrájať, vyvolá pri obhliadke príjemnú atmosféru a pocit skutočného domova.

Predávajte s Directreal

Ak sa rozhodnete predávať vašu nehnuteľnosť cez niektorú z kancelárií Directreal, ukážeme vám, že predaj nemusí byť vôbec zdĺhavý, neefektívny a nepríjemný. ​Predávajte vašu nehnuteľnosť bez starostí.

Neváhajte nás kontaktovať.


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Starý kamarát v novom kabáte

Ďalší prírastok do rodiny :)

Čítať ďalej
Ako by mala vyzerať vaša novostavba?

Rozhodli ste sa pre stavbu nového domu no neviete, z ktorého konca to uchopiť? Hľadáte projekty, študujete legislatívu, vyberáte zhotoviteľa a zisťujete všetky podmienky pre začatie stavby?...

Čítať ďalej
Realitná kancelária Directreal LMCity rozdávala sladkú odmenu

Dňa 30.06.2011 pripravila pre Liptákov realitná kancelária Directreal LMCity 1. ročník vydarenej akcie pre všetkých študentov a žiakov. Tí boli odmenení sladkou odmenou a reklamnými predmetmi od...

Čítať ďalej