Všetko, čo musíte vedieť o prenájme bytu

Kúpa bytu alebo inej investičnej nehnuteľnosti za účelom prenájmu sa v súčasnosti stala populárnou medzi mnohými ľuďmi, ktorí majú kapitál a chcú si zabezpečiť pasívny príjem. Či už prenajímate vlastný byt, byt po babke alebo investičný byt, mali by ste si ujasniť pár dôležitých zásad.


Dobrá zmluva je základ

Nehnuteľnosť prenajímajte len na základe dobre napísane zmluvy. Na internete nájdete množstvo vzorov seriózne vypracovaných nájomných zmlúv, k​toré obsahujú všetky dôležité náležitosti, ustanovenia a priestor na špecifikáciu podmienok prenájmu.

Prečo neprenajímať na čierno?

Z jednoduchého dôvodu, je to priestupok (alebo trestný čin, záleží na rozsahu daňových únikov). Stačí, že vás po nezhode udá nájomník alebo závistlivý sused a máte zarobené na pekné problémy. ​O prenájme bez zmluvy a riadneho dôvodu daní ani neuvažujte.

Pomôže vám aj realitka

Ak nechcete mať s prenájmom vašej nehnuteľnosti žiadne starosti, zverte ho do rúk realitnej kancelárie. S​kúsený realitný maklér rýchlo prenajme vašu nehnuteľnosť spoľahlivému nájomcovi a postará sa aj o pravidelné úhrady nájomného.

Prenájom s Directreal

My v Directreal sa okrem predaja nehnuteľností špecializujeme aj na ich prenájom. ​Využite naše služby a dlhoročnú prax z tejto oblasti a prenajímajte vašu nehnuteľnosť bez starostí. Užívajte si len pasívny príjem, ktorý z tejto činnosti vyplýva.

Čakáme na vašu správu!


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Úspešná metodika predaja nehnuteľnosti. Čo by ste mali vedieť?

Rozhodli ste sa predávať nehnuteľnosť na vlastnú päsť? Pripravili sme pre vás pár zaujímavých bodov pri tvorbe inzerátu, ktoré vám pomôžu vyselektovať skutočných záujemcov a ktoré vyzdvihnú váš...

Čítať ďalej
O týchto doplnkových službách od realitky ste určite nepočuli

Moderné realitné kancelárie s dlhoročnými skúsenosťami veľmi dobre vedia, aké drobné doplnkové služby klienti oceňujú najviac. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti je aj s pomocou skúseného makléra,...

Čítať ďalej
Nakrúcanie Nového bývania (28. Epizóda, Nové Zámky), kancelária Directreal HappyPoznáte to – tie naše nedele... Po celodennom strese z upratovania a varenia si sadnete na gauč a doprajete si svoju – už celkom rutinnú- pohodu pri televíznej obrazovke. Čakáte na večerné správy a...

Čítať ďalej