Všetko, čo musíte vedieť o prenájme bytu

Kúpa bytu alebo inej investičnej nehnuteľnosti za účelom prenájmu sa v súčasnosti stala populárnou medzi mnohými ľuďmi, ktorí majú kapitál a chcú si zabezpečiť pasívny príjem. Či už prenajímate vlastný byt, byt po babke alebo investičný byt, mali by ste si ujasniť pár dôležitých zásad.


Dobrá zmluva je základ

Nehnuteľnosť prenajímajte len na základe dobre napísane zmluvy. Na internete nájdete množstvo vzorov seriózne vypracovaných nájomných zmlúv, k​toré obsahujú všetky dôležité náležitosti, ustanovenia a priestor na špecifikáciu podmienok prenájmu.

Prečo neprenajímať na čierno?

Z jednoduchého dôvodu, je to priestupok (alebo trestný čin, záleží na rozsahu daňových únikov). Stačí, že vás po nezhode udá nájomník alebo závistlivý sused a máte zarobené na pekné problémy. ​O prenájme bez zmluvy a riadneho dôvodu daní ani neuvažujte.

Pomôže vám aj realitka

Ak nechcete mať s prenájmom vašej nehnuteľnosti žiadne starosti, zverte ho do rúk realitnej kancelárie. S​kúsený realitný maklér rýchlo prenajme vašu nehnuteľnosť spoľahlivému nájomcovi a postará sa aj o pravidelné úhrady nájomného.

Prenájom s Directreal

My v Directreal sa okrem predaja nehnuteľností špecializujeme aj na ich prenájom. ​Využite naše služby a dlhoročnú prax z tejto oblasti a prenajímajte vašu nehnuteľnosť bez starostí. Užívajte si len pasívny príjem, ktorý z tejto činnosti vyplýva.

Čakáme na vašu správu!


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Budú drahšie hypotekárne úvery?

V poslednom období sa na finančnom trhu objavujú správy o zvyšovaní cien hypotekárnych úverov. Náš hypotekárny trh neustále ovplyvňuje vývoj v USA, kde podľa istého finančného internetového portálu...

Čítať ďalej
Nenechajte sa dobehnúť !

Po hodinách hľadania vysnívanej Vašej nehnuteľnosti v súkromnej inzercií ste si vypísali pár inzerátov, ktoré Vás zaujali. Po prvom telefonáte s údivom zisťujete, že ste sa dovolali do akejsi...

Čítať ďalej
Kvalita poskytovaných realitných služieb zavisí od vyspelosti a náročnosti klientov.

Často sa v praxi, alebo diskusiách stretávam s nespokojnosťou klientov s prácou realitných maklérov. K tejto téme bolo popísaných mnoho stanovísk obhajujúcich jednu, alebo druhú stranu. Som...

Čítať ďalej