Všetko, čo musíte vedieť o prenájme bytu

Kúpa bytu alebo inej investičnej nehnuteľnosti za účelom prenájmu sa v súčasnosti stala populárnou medzi mnohými ľuďmi, ktorí majú kapitál a chcú si zabezpečiť pasívny príjem. Či už prenajímate vlastný byt, byt po babke alebo investičný byt, mali by ste si ujasniť pár dôležitých zásad.


Dobrá zmluva je základ

Nehnuteľnosť prenajímajte len na základe dobre napísane zmluvy. Na internete nájdete množstvo vzorov seriózne vypracovaných nájomných zmlúv, k​toré obsahujú všetky dôležité náležitosti, ustanovenia a priestor na špecifikáciu podmienok prenájmu.

Prečo neprenajímať na čierno?

Z jednoduchého dôvodu, je to priestupok (alebo trestný čin, záleží na rozsahu daňových únikov). Stačí, že vás po nezhode udá nájomník alebo závistlivý sused a máte zarobené na pekné problémy. ​O prenájme bez zmluvy a riadneho dôvodu daní ani neuvažujte.

Pomôže vám aj realitka

Ak nechcete mať s prenájmom vašej nehnuteľnosti žiadne starosti, zverte ho do rúk realitnej kancelárie. S​kúsený realitný maklér rýchlo prenajme vašu nehnuteľnosť spoľahlivému nájomcovi a postará sa aj o pravidelné úhrady nájomného.

Prenájom s Directreal

My v Directreal sa okrem predaja nehnuteľností špecializujeme aj na ich prenájom. ​Využite naše služby a dlhoročnú prax z tejto oblasti a prenajímajte vašu nehnuteľnosť bez starostí. Užívajte si len pasívny príjem, ktorý z tejto činnosti vyplýva.

Čakáme na vašu správu!

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Prečo Directreal?

Blog skôr pre našich kientov: Keď som položil podobnú otázku niekde inde i mimo realitných kancelárii, stretol som sa veľmi často s odpoveďou: My sme najlepší. Toto netvrdím, nemusíme byť...

Čítať ďalej
Váš byt môže vyzerať úplne inak – najmä pri predaji

Rozhodli ste sa predať váš byt, no nie ste celkom stotožnený s jeho dispozíciou alebo stavom? Ak ho chcete predať rýchlejšie a za viac peňazí, budete musieť vykonať pár zmien, ktoré...

Čítať ďalej
Prečo som si vybrala podnikanie s Directreal

So spoločnosťou Directreal som začala spolupracovať v oktobri 2011. Dovtedy som pracovala 16 rokov v oblasti bankovníctva, poisťovníctva a sprostredkovania úverov. Hľadala som však niečo, kde by...

Čítať ďalej