Predávate dom? Toto môže spôsobiť problém

Predaj staršieho domu sa často spája s rôznymi skrytým problémami, o ktorých často nevie ani sám majiteľ. V byte nás ľahko prekvapia staré rozvody elektroinštalácie alebo zatekajúca stúpačka. V dome je však týchto vecí oveľa viac a my sa pozrieme na tie najčastejšie.


Vlhké základy/pivnica

Vlhnúce domy sa často stávajú nepredajnými a jediným východiskom je ich zbúranie. Podrezávanie domu si objednáva veľa ľudí, no nie vždy vám to pomôže zbaviť sa vlhkosti na dobro. ​Ak predávate/kupujete dom, dobre skontrolujte stav jeho základov.

Deravá strecha

To, že táto strecha má len 5 rokov, neznamená, že je dobrá. ​Mnohé firmy v dnešnej dobe používajú pri výmene strechy lacné materiály a nie je ničím výnimočným, že strecha jednoducho po pár rokoch začne prepúšťať vodu rovno do domu. ​Predávajúci by mal dobre poznať stav svojej strechy a kupujúci by si mal zavolať na pomoc pri obhliadke skúseného stavbára.

Stavebný materiál

Keď strhnete omietku, čo pod ňou nájdete? Nepálenú tehlu? Kváder? Alebo dokonca kameň? Kedysi sa domy stavali zo všetkých dostupných zdrojov a neraz sa stavebné materiály aj kombinovali. Neuvádzajte do inzerátu, že je dom tehlový, ak si tým nie ste na 100 % istí.

Okolie a susedia

Pri predaji domu by ste nemali zatajiť ani stav záhrady a susedské vzťahy. ​Ak váš pozemok pravidelne vytápa blízky potok a sused vám s obľubou hádže cez plot odpadky, nového majiteľa to rozhodne bude zaujímať.

Radi vám pomôžeme

Všetky tieto veci, a aj mnohé ďalšie, dokážu odlákať prípadných záujemcov alebo dokonca znížiť cenu ponúkanej nehnuteľnosti. ​My v Directreal vám pomôžeme analyzovať stav vášho domu a predať ho čestne a férovo. Už žiadne mačky vo vreci a reklamácie kupujúceho.

Čakáme na vašu správu!


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Nakrúcanie Nového bývania (28. Epizóda, Nové Zámky), kancelária Directreal HappyPoznáte to – tie naše nedele... Po celodennom strese z upratovania a varenia si sadnete na gauč a doprajete si svoju – už celkom rutinnú- pohodu pri televíznej obrazovke. Čakáte na večerné správy a...

Čítať ďalej
Cena nehnuteľnosti.

Dobrý deň. Zistil som pri listovaní nehnuteľnosti novú taktiku niektorých realitných kancelárií. Vždy, keď listujem nehnuteľnosť, ktorú nemám exkluzívne skontrolujem si ceny a popisy iných...

Čítať ďalej
Prečo Vás v rámci Vášho podnikania oslovil práve systém franšízy?

V prípade našej spoločnosti (MI Partners, s.r.o. z Košíc), po rozhodnutí vstúpiť do sveta realít, sme sa začali zaoberať analýzou podnikateľského prostredia a ekonomikou celého...

Čítať ďalej