Predávate dom? Toto môže spôsobiť problém

Predaj staršieho domu sa často spája s rôznymi skrytým problémami, o ktorých často nevie ani sám majiteľ. V byte nás ľahko prekvapia staré rozvody elektroinštalácie alebo zatekajúca stúpačka. V dome je však týchto vecí oveľa viac a my sa pozrieme na tie najčastejšie.


Vlhké základy/pivnica

Vlhnúce domy sa často stávajú nepredajnými a jediným východiskom je ich zbúranie. Podrezávanie domu si objednáva veľa ľudí, no nie vždy vám to pomôže zbaviť sa vlhkosti na dobro. ​Ak predávate/kupujete dom, dobre skontrolujte stav jeho základov.

Deravá strecha

To, že táto strecha má len 5 rokov, neznamená, že je dobrá. ​Mnohé firmy v dnešnej dobe používajú pri výmene strechy lacné materiály a nie je ničím výnimočným, že strecha jednoducho po pár rokoch začne prepúšťať vodu rovno do domu. ​Predávajúci by mal dobre poznať stav svojej strechy a kupujúci by si mal zavolať na pomoc pri obhliadke skúseného stavbára.

Stavebný materiál

Keď strhnete omietku, čo pod ňou nájdete? Nepálenú tehlu? Kváder? Alebo dokonca kameň? Kedysi sa domy stavali zo všetkých dostupných zdrojov a neraz sa stavebné materiály aj kombinovali. Neuvádzajte do inzerátu, že je dom tehlový, ak si tým nie ste na 100 % istí.

Okolie a susedia

Pri predaji domu by ste nemali zatajiť ani stav záhrady a susedské vzťahy. ​Ak váš pozemok pravidelne vytápa blízky potok a sused vám s obľubou hádže cez plot odpadky, nového majiteľa to rozhodne bude zaujímať.

Radi vám pomôžeme

Všetky tieto veci, a aj mnohé ďalšie, dokážu odlákať prípadných záujemcov alebo dokonca znížiť cenu ponúkanej nehnuteľnosti. ​My v Directreal vám pomôžeme analyzovať stav vášho domu a predať ho čestne a férovo. Už žiadne mačky vo vreci a reklamácie kupujúceho.

Čakáme na vašu správu!


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Ktoré vlastnosti nehnuteľnosti vám pri jej predaji nepomôžu zvýšiť cenu?

Nehnuteľnosti majú na rozdiel od motorových vozidiel jednu výhodu. Ich cena neklesá, naopak v priebehu rokov skôr stúpa. Pri predaji vozidla sa zohľadňuje všeličo: Najazdené kilometre, vek, stav,...

Čítať ďalej
Pri kúpe, predaji, ale i prenájme nehnuteľnosti vám poskytneme kompletné finančné poradenstvo

Kúpa, predaj a prenájom nehnuteľnosti sú komplexné situácie, pri ktorých narazíte na desiatky rôznych problémov a prekážok. Tie najchúlostivejšie sa často týkajú otázky financií....

Čítať ďalej
Poznáte pojem HomeStaging? Dokážeme dvihnúť cenu vašej nehnuteľnosti

Počuli ste už niekedy o termíne HomeStaging? Tento proces je možné vysvetliť ako profesionálnu estetickú úpravu vášho bytu alebo inej nehnuteľnosti s cieľom zvýšiť jej cenu v...

Čítať ďalej