Úspešná metodika predaja nehnuteľnosti. Čo by ste mali vedieť?

Rozhodli ste sa predávať nehnuteľnosť na vlastnú päsť? Pripravili sme pre vás pár zaujímavých bodov pri tvorbe inzerátu, ktoré vám pomôžu vyselektovať skutočných záujemcov a ktoré vyzdvihnú váš inzerát v mori tých ostatných.


Fotografie sú základ

Vašu nehnuteľnosť by ste mali odfotografovať v tom najlepšom možno svetle. Vyberte si slnečný deň, upracte, odneste nevkusné veci a fotografie vyhotovte so skutočne kvalitným fotoaparátom. Rozmazané fotografie, na ktorých bije do očí neporiadok na záhrade a zahádzaná obývačky nikdy nikoho neoslovia.

Úplné informácie v inzeráte

V inzeráte by ste mali presne uviesť všetky dôležité informácie o vašej nehnuteľnosti. Počet izieb, dispozičné riešenie (s nákresom), vek stavby, stav strechy a okien, typ vykurovania, nutnosť nejakých opráv, skrátka všetko, čo by mal nový majiteľ vedieť a na čo by sa mohol pýtať. Vyhnete sa tak množstvo zbytočných otázok.

Jasne stanovená cena

Ak sa rozhodnete predávať nehnuteľnosť, musíte mať jasne stanovenú cenu, za ktorú ste ochotní ju posunúť ďalej a tú cenu uviesť aj v inzeráte. Inzeráty typu cena dohodou alebo cenu sa dozviete na stretnutí veľa ľudí obchádza. Je v nich tak trochu naznačené, že cena bude naozaj vysoká.

Kontaktné údaje

Do inzerátu uveďte váš mailový kontakt a telefónne číslo. Na niektorých inzertných portáloch je možnosť kontaktovať inzerenta pomocou formuláru, no odporúčame staviť aj na jasne zverejnené kontaktné informácie.

Bonusy

Ak chcete prípadných záujemcov o vašu nehnuteľnosť skutočne prekvapiť, je vhodné pripojiť k inzerátu aj nejaký bonus vo forme prezentačného videa alebo 3D prehliadky. Dosť pomôže aj rozpis „otváracích hodín“, aby ľudia vedeli, kedy môžete absolvovať s prípadným záujemcom obhliadku.

Chcete vedieť viac? Prihláste sa na náš newsletter!


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Upratanú nehnuteľnosť predáte rýchlejšie a drahšie

Nie je žiadnym tajomstvom, že upratané nehnuteľnosti sa predávajú jednoduchšie a často za vyššiu cenu. Ide o jednoduchý „trik“ vďaka ktorému každá nehnuteľnosť pôsobí na kupujćeho lepšie a osloví...

Čítať ďalej
Nie je realitka ako „realitka“.

Sme hrdí na našu firmu má dlhoročné skúsenosti s predajom a kúpou nehnuteľností. Má rastúcu klientelu, množstvo referencií. S rastúcou klientelou sa rozrastá aj firma, aby bola stále bližšie...

Čítať ďalej
Virtuálna prehliadka

Som maklér v kancelárii Directreal Office v Bratislave. Prvé, čo som sa naučil je, že zodpovednosť a osobný prístup je prvý krok ku klientovi. Moja ponuka okrem iných obsahovala i pekný byt v...

Čítať ďalej