Úspešná metodika predaja nehnuteľnosti. Čo by ste mali vedieť?

Rozhodli ste sa predávať nehnuteľnosť na vlastnú päsť? Pripravili sme pre vás pár zaujímavých bodov pri tvorbe inzerátu, ktoré vám pomôžu vyselektovať skutočných záujemcov a ktoré vyzdvihnú váš inzerát v mori tých ostatných.


Fotografie sú základ

Vašu nehnuteľnosť by ste mali odfotografovať v tom najlepšom možno svetle. Vyberte si slnečný deň, upracte, odneste nevkusné veci a fotografie vyhotovte so skutočne kvalitným fotoaparátom. Rozmazané fotografie, na ktorých bije do očí neporiadok na záhrade a zahádzaná obývačky nikdy nikoho neoslovia.

Úplné informácie v inzeráte

V inzeráte by ste mali presne uviesť všetky dôležité informácie o vašej nehnuteľnosti. Počet izieb, dispozičné riešenie (s nákresom), vek stavby, stav strechy a okien, typ vykurovania, nutnosť nejakých opráv, skrátka všetko, čo by mal nový majiteľ vedieť a na čo by sa mohol pýtať. Vyhnete sa tak množstvo zbytočných otázok.

Jasne stanovená cena

Ak sa rozhodnete predávať nehnuteľnosť, musíte mať jasne stanovenú cenu, za ktorú ste ochotní ju posunúť ďalej a tú cenu uviesť aj v inzeráte. Inzeráty typu cena dohodou alebo cenu sa dozviete na stretnutí veľa ľudí obchádza. Je v nich tak trochu naznačené, že cena bude naozaj vysoká.

Kontaktné údaje

Do inzerátu uveďte váš mailový kontakt a telefónne číslo. Na niektorých inzertných portáloch je možnosť kontaktovať inzerenta pomocou formuláru, no odporúčame staviť aj na jasne zverejnené kontaktné informácie.

Bonusy

Ak chcete prípadných záujemcov o vašu nehnuteľnosť skutočne prekvapiť, je vhodné pripojiť k inzerátu aj nejaký bonus vo forme prezentačného videa alebo 3D prehliadky. Dosť pomôže aj rozpis „otváracích hodín“, aby ľudia vedeli, kedy môžete absolvovať s prípadným záujemcom obhliadku.

Chcete vedieť viac? Prihláste sa na náš newsletter!


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Vianoce s DirectReal

Tesne pred Vianocami,19.12.2011 ma večer kontaktoval klient na obhliadku 2 izb.bytu v pôvodnom stave.So zúfalým hlasom sa mi snažil oznámiť,že ten byt musí kúpiť,lebo mu končí hypotekárny...

Čítať ďalej
Pri kúpe, predaji, ale i prenájme nehnuteľnosti vám poskytneme kompletné finančné poradenstvo

Kúpa, predaj a prenájom nehnuteľnosti sú komplexné situácie, pri ktorých narazíte na desiatky rôznych problémov a prekážok. Tie najchúlostivejšie sa často týkajú otázky financií....

Čítať ďalej
„PROFESIONALITA“ (ROZDIEL MEDZI REALITNOU KANCELÁRIOU A „REALITNOU KANCELÁRIOU“)

Jedného dňa prišli za mnou dvaja klienti, že chcú kúpiť rodinný dom v okolí Hlohovca. Po prehliadke zopár nehnuteľností si jeden z nich vybral domček cez nás a druhý si nakoniec vybral...

Čítať ďalej