Ako vybrať dobrý pozemok?

Výber správneho pozemku je alfou a omegou úspešného štartu pri stavbe domu. Na čo všetko treba myslieť, na čo sa treba pýtať a čo by vám mal dobrý maklér pri kúpe pozemku objasniť? Prečítajte si našich pár tipov a výber pozemku pre váš nový dom bude o niečo jednoduchší.


Právne náležitosti

Rovnako, ako aj pri všetkých ostatných nehnuteľnostiach, aj pri kúpe pozemku si musíte overiť, či naň nie sú viazané nejaké ťarchy a či sa naň nevzťahuje exekúcia. Dobrý realiťák vám všetky tieto informácie zistí a pri obhliadke vás o nich informuje (a ak sa niečo také vyskytne, navrhne vám možnosti riešenia).

Dá sa na ňom stavať?

Dovolia vám stavbu ochranári, operátor, ktorý tam má siete, stavebný úrad, obec, susedia? Ake všetky prekážky pred vami stoja? A čo územný plán obce, počíta do budúcnosti na pozemku s výstavbou rodinného domu? Inzerát s názvom „stavebný pozemok“ nie je relevantnou informáciou, duplom keď termín stavebný pozemok v skutočnosti neexistuje.

Dostupnosť sietí

Pripojenie k obecnému vodovodu so slabým tlakom alebo vykopanie vlastnej studne s nižšou kvalitou vody? Kanalizácia, žumpa alebo čistička odpadových vôd? A kde najbližšie sa nachádza prípojka pre elektrickú energiu? Nezabúdajte, že dostupnosť sietí je tiež jednou z podmienok pri žiadosti o stavbu rodinného domu.

Myslite aj na budúcnosť

Ako bude okolie pozemku vyzerať za 10 alebo 20 rokov? Nevybudujú vám 50 metrov za domom diaľnicu? A akú občiansku vybavenosť vám bude developer garantovať po dobudovaní celej ulice? Jazdiť do obchodu a do škôlky niekoľko kilometrov vám dokáže pokaziť radosť z nového bývania.

Aký dom chcete?

Môže sa vám veľmi ľahko stať, že nejaká kopaničiarska obec vám nedovolí výstavbu moderného bungalovu a budete musieť zvoliť z domov vo vidieckom štýle. Niekde zase musíte dodržať uličnú čiaru, ktorá je často nevyhovujúca. Na tieto veci sa spýtajte skôr, než pozemok kúpite.

Ak chcete mať pri kúpe pozemku kompletné informácie, vyberte si nejaký z našej ponuky alebo kontaktujte jedného z naŠich maklérov, ktorý vám s hľadaním toho ideálneho pomôže.

Neváhajte nás kontaktovať.


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Vianoce s DirectReal

Tesne pred Vianocami,19.12.2011 ma večer kontaktoval klient na obhliadku 2 izb.bytu v pôvodnom stave.So zúfalým hlasom sa mi snažil oznámiť,že ten byt musí kúpiť,lebo mu končí hypotekárny...

Čítať ďalej
Metodika predaja nehnuteľností: Čo by ste mali vedieť?

Predaj nehnuteľnosti vo vlastnej réžii si vyžaduje skúsenosti, veľa voľného času a pevné nervy. Rozhodli ste sa predať nehnuteľnosť na vlastnú päsť? Dovoľte nám aspoň pomôcť...

Čítať ďalej
Celoslovenské stretnutie maklérov DR.

Profesionálne, odborné, slušné, osobné, dynamické (vo dne, v noci), priateľské, inšpiratívne. Čo? Stretnutie maklérov a majiteľov našej realitnej siete Directreal v hoteli Smrečina, v Párnici, na...

Čítať ďalej