Ako vybrať dobrý pozemok?

Výber správneho pozemku je alfou a omegou úspešného štartu pri stavbe domu. Na čo všetko treba myslieť, na čo sa treba pýtať a čo by vám mal dobrý maklér pri kúpe pozemku objasniť? Prečítajte si našich pár tipov a výber pozemku pre váš nový dom bude o niečo jednoduchší.


Právne náležitosti

Rovnako, ako aj pri všetkých ostatných nehnuteľnostiach, aj pri kúpe pozemku si musíte overiť, či naň nie sú viazané nejaké ťarchy a či sa naň nevzťahuje exekúcia. Dobrý realiťák vám všetky tieto informácie zistí a pri obhliadke vás o nich informuje (a ak sa niečo také vyskytne, navrhne vám možnosti riešenia).

Dá sa na ňom stavať?

Dovolia vám stavbu ochranári, operátor, ktorý tam má siete, stavebný úrad, obec, susedia? Ake všetky prekážky pred vami stoja? A čo územný plán obce, počíta do budúcnosti na pozemku s výstavbou rodinného domu? Inzerát s názvom „stavebný pozemok“ nie je relevantnou informáciou, duplom keď termín stavebný pozemok v skutočnosti neexistuje.

Dostupnosť sietí

Pripojenie k obecnému vodovodu so slabým tlakom alebo vykopanie vlastnej studne s nižšou kvalitou vody? Kanalizácia, žumpa alebo čistička odpadových vôd? A kde najbližšie sa nachádza prípojka pre elektrickú energiu? Nezabúdajte, že dostupnosť sietí je tiež jednou z podmienok pri žiadosti o stavbu rodinného domu.

Myslite aj na budúcnosť

Ako bude okolie pozemku vyzerať za 10 alebo 20 rokov? Nevybudujú vám 50 metrov za domom diaľnicu? A akú občiansku vybavenosť vám bude developer garantovať po dobudovaní celej ulice? Jazdiť do obchodu a do škôlky niekoľko kilometrov vám dokáže pokaziť radosť z nového bývania.

Aký dom chcete?

Môže sa vám veľmi ľahko stať, že nejaká kopaničiarska obec vám nedovolí výstavbu moderného bungalovu a budete musieť zvoliť z domov vo vidieckom štýle. Niekde zase musíte dodržať uličnú čiaru, ktorá je často nevyhovujúca. Na tieto veci sa spýtajte skôr, než pozemok kúpite.

Ak chcete mať pri kúpe pozemku kompletné informácie, vyberte si nejaký z našej ponuky alebo kontaktujte jedného z naŠich maklérov, ktorý vám s hľadaním toho ideálneho pomôže.

Neváhajte nás kontaktovať.


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Kto platí províziu realitnému maklérovi pri prenájme? Prenajímateľ alebo nájomca?

Keď si prečítate zopár článkov, diskusií na internete, tak všade sú dohady o tom, kto platí províziu realitnej kancelárii, ďalej iba RK.
Niektorí tvrdia, že nájomca, niektorí, že...

Čítať ďalej
Prefesionalita?

Viem, že takýto príspevok tu už bol, no nedá mi nepridať aj svoj. Čo sa to deje na tomto trhu nehnuteľností? Predávam 2i byt v Lamači. S majiteľkou komunikujem takmer denne, vzťahy sú vcelku...

Čítať ďalej
banner story

Moje bannery umiestnené v Holíči majú ťažký život. Okrem toho,že putujú z jednej nehnuteľnosti na druhú, sa aj záhadne strácajú. na jednom balkóne pekného bytíku,ktorý predávam,môj banner najskôr...

Čítať ďalej