Hľadáte svoj vysnívaný dom? Pomôžeme vás ho nájsť

Každý večer si prezeráte ponuku rodinných domov, boli ste už na desiatkach obhliadok a stále ste nenašli ten pravý dom? My vám ho radi pomôžeme nájsť – prostredníctvom našich tipov, alebo osobne na obhliadke. Čo všetko treba pri výbere domu zvážiť?


Lokalita a cena

V každej dostupnej lokalite si vždy obhliadnite aspoň dva podobné domy. Vďaka tomu dokážete celkom dobre porovnať, ktorý dom je výhodnejší a či nie je cena za ten druhý až príliš vysoká.

Stav domu a investície

Novostavba alebo kompletná rekonštrukcia? Alebo vás láka skôr pôvodný stav, ktorý si dokonale prispôsobíte podľa seba? Niektoré domy si vyžadujú kompletnú rekoštrukciu, no majú dobrú statiku a suchú pivnicu. Iné vyzerajú naopak na prvý pohľad dobre, no vlhnú a strecha zateká. Jedna vec je kúpiť lacný dom, druhá vec je preinvestovať doň 200 000, za ktoré by ste mohli rovno postaviť nový.

Susedia

Rodinu si vybrať nemôžete, susedov v podstate áno. Pred kúpou domu sa ich pokúste spoznať, zistiť, či vám nebudú zo života robiť peklo (aj to je niekedy dôvod predaja domu) a rovnako, aký názor majú na predávanú nehnuteľnosť. Môžete sa dozvedieť veľa praktických informácií, ktoré predávajúci často zatají aj maklérovi.

Občianska vybavenosť

Rovnako, ako aj pri iných nehnuteľnostiach, aj váš nový dom by mal stáť v lokalite s dobrou občianskou vybavenosťou. Tou sa najviac oháňajú developeri pri nových projektoch alebo predajcovia pri predaji bytu v skutočne známej a dobrej lokalite. Štvrte s rodinnými domami sú však často na periférií mesta, odkiaľ budete musieť ísť aj pre pečivo na raňajky autom.

Dispozícia

Nezabúdajte na najdôležitejšiu vec. Dobre si premyslite, či vám dispozícia vybraného domu vyhovuje a ak nie, poraďte sa so statikom, či sa dá zmeniť. Ak nie, môžete byť za pár rokov skutočne nešťastní.

Nechajte výber vášho nového bývania na nás. Radi pre vás nájdeme nový dom, ktorý bude presne podľa vašich očakávaní!

Čakáme na vašu správu!


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Kupujem nehnuteľnosť