Montované rodinné domy na vrutoch: Ako postupovať pri predaji?

Predávate montovaný rodinný dom bez základov? Keďže ide o špecifický typ nehnuteľnosti, mali by ste dokonale poznať svoje silné zbrane a vedieť, čím môžete zaujať potenciálneho klienta. Či už ste investor, ktorý postavil takýto dom za účelom predaja alebo predávate ako súkromná osoba svoj vlastný domov, tieto fakty by ste pri predaji nemali opomenúť.


Moderné bývanie pre rodiny

Montované domy na vrutoch sú moderné, majú naozaj jedinečný a funkčný dizajn a sú vhodné najmä pre mladé začínajúce rodiny. Medzi záujemcami sa však nájdu aj takí, ktorí majú záujem o väčší dom. Rozloha týchto domov však nie je nijako limitovaná a preto sú vhodné naozaj pre každého. Rekreačné bývanie aj pre dôchodcov Montované domčeky sa stavajú aj v menšej konfigurácii, napríklad s rozlohou okolo 40-50 m2, čo e v podstate ekvivalent dvojizbového bytu. Pri podobnej rozlohe často nie je problém postaviť takýto domček aj v záhradkárskej oblasti. Čím ďalej viac starších párov, ktoré majú už odrastené deti, uvažuje práve o takomto type bývania. Okolo malého domu nie je toľko starostí ako pri veľkom a stále môžu žiť s možnosťou vlastnej záhradky či pohodlného parkovania vo dvore.

Nízka cena

Montované domčeky na vrutoch sa vyznačujú oveľa nižšou cenou. Už len na základoch človek ušetrí desiatky tisíc eur, a to najmä v prípade, že staviate na svahovitom pozemku. Aj samotná výstavba konštrukcie domu je lacnejšia v porovnaní s murovaným domom. Aj preto množstvo firiem, ktoré takéto domy stavajú, budujú svoj marketing na tom, že je to bývanie, ktoré si môže dovoliť každý.

Nízkoenergetický štandard

Nové nariadenia pre výstavbu sa stále menia a čoskoro už budú musieť všetky domy spĺňať nielen nízkoenergetický, ale až pasívny štandard. Pri týchto domčekoch to nie je žiadny problém. Takmer vždy bývajú zateplené, využívajú energiu zo solárnych panelov alebo tepelného čerpadla, majú vlastnú rekuperáciu a tak ďalej.

Dlhá životnosť

Ich životnosť je porovnateľná so životnosťou murovaných domov. Často sa udáva až na 150 rokov, takže nikto sa nemusí báť, že mu za 5 rokov domček padne na hlavu. Navyše, rekonštrukcia takéhoto domu po 30 rokoch je menej nákladná, ako rekonštrukcia murovaného domu.

Ak chcete získať ďalšie tipy na predaj vášho domu, neváhajte nás kontaktovať!

Neváhajte nás kontaktovať.


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Takto by mala vyzerať vaša nehnuteľnosť na realitnom portáli

Ako by mal vyzerať naozaj dobrý inzerát na predaj nehnuteľnosti? Ak ste sa rozhodli zverejniť svoju nehnuteľnosť na realitný portál, určite chcete, aby si ju všimlo čo najviac ľudí....

Čítať ďalej
Exkluzívny predaj najvyššej ponuke.

Taký príbeh vám chcem povedať. Už u nás ani nie je vlastne výnimočný, skôr bežný, ale stojí za to... Prišla klientka, krásna dáma a že predať by chcela. Samozrejme, pomôžeme. Dohodli sme sa na...

Čítať ďalej
Tri firmy, tri skúsenosti, tri úspechy

Directreal Slovensko „Prevádzkovanie realitnej kancelárie je podnikanie ako každé iné, avšak veľký dôraz sa kladie na schopnosti budovania osobných vzťahov s klientmi, a teda je...

Čítať ďalej