Montované rodinné domy na vrutoch: Ako postupovať pri predaji?

Predávate montovaný rodinný dom bez základov? Keďže ide o špecifický typ nehnuteľnosti, mali by ste dokonale poznať svoje silné zbrane a vedieť, čím môžete zaujať potenciálneho klienta. Či už ste investor, ktorý postavil takýto dom za účelom predaja alebo predávate ako súkromná osoba svoj vlastný domov, tieto fakty by ste pri predaji nemali opomenúť.


Moderné bývanie pre rodiny

Montované domy na vrutoch sú moderné, majú naozaj jedinečný a funkčný dizajn a sú vhodné najmä pre mladé začínajúce rodiny. Medzi záujemcami sa však nájdu aj takí, ktorí majú záujem o väčší dom. Rozloha týchto domov však nie je nijako limitovaná a preto sú vhodné naozaj pre každého. Rekreačné bývanie aj pre dôchodcov Montované domčeky sa stavajú aj v menšej konfigurácii, napríklad s rozlohou okolo 40-50 m2, čo e v podstate ekvivalent dvojizbového bytu. Pri podobnej rozlohe často nie je problém postaviť takýto domček aj v záhradkárskej oblasti. Čím ďalej viac starších párov, ktoré majú už odrastené deti, uvažuje práve o takomto type bývania. Okolo malého domu nie je toľko starostí ako pri veľkom a stále môžu žiť s možnosťou vlastnej záhradky či pohodlného parkovania vo dvore.

Nízka cena

Montované domčeky na vrutoch sa vyznačujú oveľa nižšou cenou. Už len na základoch človek ušetrí desiatky tisíc eur, a to najmä v prípade, že staviate na svahovitom pozemku. Aj samotná výstavba konštrukcie domu je lacnejšia v porovnaní s murovaným domom. Aj preto množstvo firiem, ktoré takéto domy stavajú, budujú svoj marketing na tom, že je to bývanie, ktoré si môže dovoliť každý.

Nízkoenergetický štandard

Nové nariadenia pre výstavbu sa stále menia a čoskoro už budú musieť všetky domy spĺňať nielen nízkoenergetický, ale až pasívny štandard. Pri týchto domčekoch to nie je žiadny problém. Takmer vždy bývajú zateplené, využívajú energiu zo solárnych panelov alebo tepelného čerpadla, majú vlastnú rekuperáciu a tak ďalej.

Dlhá životnosť

Ich životnosť je porovnateľná so životnosťou murovaných domov. Často sa udáva až na 150 rokov, takže nikto sa nemusí báť, že mu za 5 rokov domček padne na hlavu. Navyše, rekonštrukcia takéhoto domu po 30 rokoch je menej nákladná, ako rekonštrukcia murovaného domu.

Ak chcete získať ďalšie tipy na predaj vášho domu, neváhajte nás kontaktovať!

Neváhajte nás kontaktovať.


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Nevymazané záložné právo na LV

Už-už sa schyľuje k realitnému obchodu a kupujúci si všimol na liste vlastníctva nevymazané záložné právo? S obchodom radšej počkajte, mohli by ste sa škaredo opáliť.

Pasca...

Čítať ďalej
Cena nehnuteľností

Častokrát mám pocit, že ľudia, keď oslovia realitnú kanceláriu, aby im predala nehnuteľnosť, majú pocit, že maklér je kúzelník, ktorý im vyčaruje klienta, ktorý kúpi ich nehnuteľnosť za cenu, ktorú...

Čítať ďalej
Prenájom a či hypotéka?

V súčasnej doba sa ponuka hypoték a stavebných sporení do značnej miery rozšírila, čo umožňuje obstarať si vlastné bývanie lacnejšie než tomu bolo v minulých rokoch, no napriek tomu je stále veľký...

Čítať ďalej