Ktoré vlastnosti nehnuteľnosti vám pri jej predaji nepomôžu zvýšiť cenu?

Nehnuteľnosti majú na rozdiel od motorových vozidiel jednu výhodu. Ich cena neklesá, naopak v priebehu rokov skôr stúpa. Pri predaji vozidla sa zohľadňuje všeličo: Najazdené kilometre, vek, stav, výbava, typ a výkon motora, typ pohonu, druh paliva, druh prevodovky, dizajn či sezónne prezutie. Niektoré veci dokážu cenu auta potlačiť nahor (dobrý stav, málo km), za iné vám už nikto nezaplatí (dizajnové prvky, kožený interiér). Ako je to pri predaji nehnuteľnosti a ktoré jej vlastnosti vám pri predaji nepomôžu?


Vybavenie

Necháte v byte celú obývačku, práčku a je v ňom nová klimatizácia za 600 eur? To je síce fajn, no kupujúceho to nemusí presvedčiť. Práve naopak, bude si chcieť byt zariadiť sám a vaše spotrebiče alebo nábytky by bral len ako príťaž a nie ako veci, ktoré opticky zvyšujú cenu predávanej nehnuteľnosti.

Rekonštrukcia

Najhoršie sa vraj predávajú byty a domy, ktoré boli rekonštruované pred 10-15 rokmi. Samozrejme, každý tovar má svojho kupcu, no prečo sú práve tieto nehnuteľnosti problematické? Rekonštrukcia je síce stále funkčná no často už nie je moderná. Predávajúci ju síce zohľadní v cene (nehnuteľnosť predáva ako rekonštruovanú), no kupujúci by si už napríklad kúpeľňu predstavoval úplne inak, no tú starú mu je ľúto rozbiť, duplom vtedy, keď si za ňu vlastne zaplatil.

Ovocný sad

Že máte za domom krásny a plodný ovocný sad? Niektorých kupujúcich to osloví, iný by si tam radšej predstavil bazén a garáž pre 3 autá. Opäť ide o individuálne prípady pri každom jednom obchode, no vo väčšine prípadov si nový majiteľ aj tak prerobí celý exteriér podľa seba.

Čím naopak cenu navýšite?

Na túto tému sme už napísali veľké množstvo článkov. Môže ísť o všeličo od banalít, ako sú napríklad nové elektrické rozvody až po kompletnú rekonštrukciu. Ak chcete vašu nehnuteľnosť predať za vyššiu sumu, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám s predajom pomôžeme.

Nechajte si poradiť u nás

Naši makléri sú pripravení poradiť vám so všetkým, čo obnáša úspešný predaj nehnuteľnosti. Netrápte sa s predajom sami a zverte vašu nehnuteľnosť do rúk našich špecialistov. Venujte svoj čas veciam, ktoré vás bavia. My sa o vašu nehnuteľnosť postaráme!

Neváhajte nás kontaktovať.


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

SUPER MAKLÉR resp. „NADČLOVEK“

Dnes som si prezeral nehnuteľnosti jednej realitnej kancelárii z Trnavy. Je to rodinná firma , kde pracujú len dvaja makléri. To by bolo ešte v poriadku, pokiaľ som nezbadal v ich ponuke môj...

Čítať ďalej
Klienti sa vracajú

Naša nová maklérka mala veľmi pozitívny zážitok aj napriek tomu, že pracovala so súkromnou inzerciou. V nej našla na prenájom byt. Majiteľka bola veľmi ochotná a jej priateľ ponúkol na predaj...

Čítať ďalej
Virtuálna prehliadka

Som maklér v kancelárii Directreal Office v Bratislave. Prvé, čo som sa naučil je, že zodpovednosť a osobný prístup je prvý krok ku klientovi. Moja ponuka okrem iných obsahovala i pekný byt v...

Čítať ďalej