Open house obhliadka: Čo to je a ako ju zorganizovať?

Predávate svoju nehnuteľnosť alebo ste maklér, ktorý organizuje svoju prvú open house obhliadku nehnuteľností? Čo to ten open house je, ako funguje a na čo nesmiete zabudnúť? Prečítajte si niekoľko užitočných tipov, ktoré sme pre vás spísali v súvislosti s open house obhliadkami nehnuteľností.


Čo je to ten open house?

V tomto prípade ide o hromadná obhliadku nehnuteľnosti, ktorej sa zúčastnia viacerí záujemcovia o jej kúpu. Potenciálnym kupcom oznámite, kedy bude nehnuteľnosť otvorená na obhliadku (spravidla sa dohodne napríklad čas v popoludňajších hodinách napríklad od 15:00 do 19:00) a oni tak vedia, že kedykoľvek v tomto čase nájdu v nehnuteľnosti niekoho, kto im ju predstaví.

Aké typy open house poznáme?

V zásade sa najčastejšie vyskytujú dva typy open house.
Prvým (u nás bežnejším) typom je, keď je predávajúci alebo maklér v spomínanom čase v nehnuteľnosti. Na 15:00 si dohodne prvých záujemcov, na 15:15 druhých, na 15:30 tretích a tak ďalej. Všetko fičí ako na bežiacom páse a každý má čas a súkromie na získanie základných informácií o nehnuteľnosti. Druhým typom open house je ten, ktorý najčastejšie vidíte v zahraničných filmoch. Nehnuteľnosť naraz navštívia aj desiatky potenciálnych záujemcov, ktorí navzájom debatujú, porovnávajú a zisťujú všetky dôležité informácie.

Ako open house obhliadku vylepšiť?

Ak sa rozhodnete pre druhý typ tejto obhliadky, pojmite ju ako dlho-očakávanú a váženú návštevu. Zakúrte v krbe, upracte, nachystajte nejaké drobné občerstvenie, vodu, kávu, čaj a pustite nejakú príjemnú hudbu. Ľudia sa u vás budú cítiť príjemne a tým aj zvýšite vaše šance na úspešný predaj.

Pomôžete mi zorganizovať open house?

Open house nie je nejaká party, ktorú chcete doma dobrovoľne organizovať. Je to len jeden z marketingových nástrojov, ktoré nám pomáhajú predať nehnuteľnosť. Nie všetky nehnuteľnosti sú vhodné na tento typ obhliadok. Ak sa chcete dozvedieť o predaji nehnuteľnosti viac alebo potrebujete našu odbornú pomoc, sme tu pre vás!

Pomôžeme vám predať Vašu nehnuteľnosť


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Nikdy sa nevzdávaj...

Na prvý pohľad je predaj nehnuteľnosti relatívne jednoduchá záležitosť. Spracujem ponuku, aktívne hľadám kupujúceho, vypracovávam ratingy, označím nehnuteľnosť bannerom a ďalšie bežné služby...

Čítať ďalej
Nie je realitka ako „realitka“.

Sme hrdí na našu firmu má dlhoročné skúsenosti s predajom a kúpou nehnuteľností. Má rastúcu klientelu, množstvo referencií. S rastúcou klientelou sa rozrastá aj firma, aby bola stále bližšie...

Čítať ďalej
Kam až zájde konkurencia?

V poslednom čase sa nestačíme čudovať ako postupujú kolegovia z konkurenčných realitných kancelárií.Pri zalistovaní nehnuteľnosti sa s klientom rozprávame pravdivo a o všetkých skutočnostiach sa...

Čítať ďalej