Ceny prenájmov klesajú, nečakajte s predajom kým bude neskoro!

Práve vďaka čomu sa začína vynárať otázka, prenájom či predaj ? Táto otázka by sa v súčasnosti mohla prirovnať slávnemu Hamletovskému byť či nebyť ? Lámete si hlavu no neviete odpoveď? V tom prípade ste na správnom mieste. Poďte sa s nami pozrieť na reálne čísla..


Prečo je predaj lepší?

V prvom rade je potrebné si povedať prečo je predaj v súčastnosti lepší ako prenájom. Aktuálna situácia teda najmä Covid 19 spôsobil, že ľudia vo veľkej miere obmedzili cestovanie. Nie len turisti, študenti, pracovníci ale aj rodinní príslušníci či podnikatelia, ktorí by za normálnych okolností omnoho viac cestovali. V ďalšom rade, mnohé firmy vďaka tejto situácii zistili, že ľudia na “home office” sú častokrát aktívnejší čím sú aj pre chod samotnej spoločnosti prinosnejší. Vďaka čomu prichádza ďalšia otázka : nebude tomu tak aj keď táto “pandémia skončí ?”. Teda v krátkosti, dnes je situácia, kedy trh nájomných nehnuteľností sa po naozaj dlhej dobe dostal do fázy, že ponuka mnohonásobne prevyšuje aktuálny dopyt.

Čo to znamená v číslach?

Logicky nám vyplýva, že ak je dopyt nižší ako ponuka - ceny prenájmov museli klesnúť. Dajme si za príklad hlavné mesto, teda samotnú Bratislavu. V Starom meste nám klesla cena nájmu za dvojizbový byt v priemere o 12,9 %, v Ružinove za trojizbový byt o viac ako 17 %. Teraz si hovorite, že ani predávať sa neoplatí? Ale oplatí a viete prečo? Pretože dopyt je stále väčší ako ponuka a možno práve na tu Vašu nehnuteľnosť niekto teraz čaká. Neveríte? Jednoduchá rovnica. V druhom kvartáli v roku 2019, stál v priemere m2 nehnuteľnosti určenej na bývanie v BA kraji 2072€ naopak v druhom kvartáli v roku 2020 stojí ten istý m2 už 2273€. Vidíme to v číslach, ktoré spracovala NBS. Chcete vedieť viac? Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme aj s Vašou nehnuteľnosťou.


DirectReal newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách zo sveta realít? Nechajte nám Váš email a my sa o to postaráme.

Komentáre

Niečo viac z kategórie Nezaradené

Starý kamarát v novom kabáte

Ďalší prírastok do rodiny :)

Čítať ďalej
Ponuka bytov na prenájom: Prečo neskoćiť hneď do prvého?

Hľadanie ideálneho bytu na prenájom je často veľmi komplikovaná cesta, na konci ktorej môžete aj tak skončiť sklamaní alebo v horšom prípade okradnutí. Na čo by ste si pri hľadaní bývania mali dať...

Čítať ďalej
Pomocník

Chcela som sa podeliť o \\\"veľkého pomocníka\\\" pri daždi, aj takto sa dá fúkať pneumatika ktorá nečakane sfučala pri ceste na obhliadku. Ďakujeme dážniček..

Čítať ďalej