Čo na to naši obchodný partneri?

Kristína Poláčková, Directreal Doma

Kristína Poláčková, Directreal Doma

Prečo Vás v rámci Vášho podnikania oslovil práve systém franšízy?

Franšíza je pre mňa SPOLUPRÁCA. Či už ako podpora zo strany majiteľa franšízovej siete alebo spolupráca medzi pobočkami. Je to spoločné myslenie, spoločný imidž, rovnaká filozofia, rovnaké pravidlá.

Aký je prínos franšízy pre Vás osobne?

Prínos franšízy pre mňa osobne – Franšíza mi ušetrila čas získavania informácii, skúseností. Dostala som overené a fungujúce nástroje, vďaka ktorým sa kvalitne predávajú nehnuteľnosti, vedie tím ľudí, vedie kvalitný marketing pobočky. Nemusela som nič skúšať a „padnúť na ústa“. Ako ďalšiu výhodu považujem to, že v prípade napr. legislatívnej zmeny či nového druhu marketingu, sme na všetko upozornení. Preto v prípade, že nezachytíme aktuálne novinky, dostaneme o ich automaticky upozornenie.

Prečo práve Direct Real?

Directreal preto, pretože je to slovenská značka, ktorá je etablovaná na slovenskom trhu už 9 rokov. Na začiatku som chcela byť realitný maklér. Directreal som nepoznala, až pokiaľ som začala pracovať v tomto systéme. Zistila som, v čom sú jeho silné stránky: spoločnosť je inovatívna, lídrom na slovenskom realitnom trhu, má perspektívu aj v budúcnosti a môžem jej veriť.

Hana Melová, Directreal Team

Hana Melová, Directreal Team

Prečo Vás v rámci Vášho podnikania oslovil práve systém franšízy?

Franšíza je jednoznačne najlepší spôsob podnikania, v tomto sektore bezpečná nie len pre majiteľa kancelárie, ale aj pre klientov, nakoľko franšíza má svoju filozofiu, ktorú je nutné rešpektovať a dodržiavať. Hlavnou výhodou je však sila siete, sila marketingu, systémová opora v centrále.

Aký je prínos franšízy pre Vás osobne?

Sila siete, jednoznačne, dobré odporúčania z našich kancelárií v iných mestách. Párovanie obchodov a zdieľanie vedomostí a informácií od kolegov.

Prečo práve Direct Real?

Určite pre kvalitu práce a samozrejme znalosť trhu. Zameriavame sa na kvalitu a nie na kvantitu, ako iné konkurenčné kancelárie. Ďalšia vec je odlišnosť v rámci služieb, ktoré poskytujeme, máme oveľa širší záber. Naši makléri sa venujú realitnej činnosti prioritne, nie z pozície vedľajšieho príjmu ako u konkurencie.

Mgr. Marian Ščambora, Directreal Expert

Mgr. Marian Ščambora, Directreal Expert

Prečo Vás v rámci Vášho podnikania oslovil práve systém franšízy?

V prípade našej spoločnosti (MI Partners, s.r.o. z Košíc), po rozhodnutí vstúpiť do sveta realít, sme sa začali zaoberať analýzou podnikateľského prostredia a ekonomikou celého projektu. Od začiatku (vzhľadom na 15 ročné skúsenosti v obchode) sme zvažovali dve alternatívy: samostatné budovanie spoločnosti alebo spojenie sa so silným, etablovaným partnerom, ktorý má jasný cieľ a „rovnakú krvnú skupinu“. Vstupné investície pri oboch projektoch boli z nášho pohľadu porovnateľné, ale meno a značku a napr. aj webovú stránku v kvalite, ktorú máme k dispozícii dnes, by sme budovali a vyvíjali niekoľko rokov, atď. Rozhodnutie padlo pre franšízu. Následne sme jednali s niekoľkými majiteľmi franšízových sieti a nakoniec rozhodla „rovnaká krvná skupina“, hoci v tom čase Direct Real v Košiciach takmer nikto nepoznal.

Aký je prínos franšízy pre Vás osobne?

Jednoznačne je to hlavne systém, značka a 24 hod. podpora v začiatkoch podnikania.

Prečo práve Direct Real?

Ľudia a opäť len ľudia. Nerozhodovali sme sa na základe ceny licencie. Nie, že by to nebolo dôležité, ale v našom prípade rozhodlo nadšenie, oduševnenie, jasné ciele, primerané sebavedomie, ústretovosť, slušnosť, bez zbytočnej arogancie a nadutosti, podobná mentalita a poznanie mentality slovenského podnikateľského prostredia na strane franšízora a po osobnom zoznámení sa s pánmi Patakom a Barbuščákom, sme sa obaja spoločníci MI Partners, stali Direct Real pozitívni.

Upozornenie: Direct Real je prudko nákazlivý vírus, ktorý spôsobujú hlavne dve nenápadne sa správajúce baktérie: Patak a Barbuščák.

Juraj Tóth, Directreal Live

Juraj Tóth, Directreal Live

Directreal je/ priamy predaj/ a pre mňa znamená profesionalitu, korektnosť a serióznosť. Directreal vznikol v čase tesne pred prasknutím realitnej bubliny. S pohľadu realitného makléra bola to najťažšia doba kedy začať na realitnom trhu. A práve vďaka spomenutej charakteristike sa Directreal rozširuje na takmer 30 pobočiek po celom Slovensku. Táto prvá celoslovenská sieť mi umožňuje takmer bezhraničnú spoluprácu v rámci celého Slovenska. Z môjho pohľadu len silná značka / ako je DR/sa presadí v ťažkom konkurenčnom realitnom trhu.

To, že profesionalita, korektnosť a serióznosť je potrebná aj v obchode sa mi vracia v podobe spokojných klientov a množstvo uskutočnených a zrealizovaných obchodov.

Práve preto som vstúpil do siete Directreal, kde úspešne pôsobím od roku 2010.

Za spomínané obdobie som sa stal 3-krát kancelária mesiaca a 2-krát maklér mesiaca. Vzhľadom k týmto všetkým skutočnostiam som s kolegom v septembri tohto roka otvoril novú pobočku pod názvom Directreal Garant v Bratislave v časti Karlová Ves.