Prečo by som mal zavolať do Directreal Slovensko?

Telefón: 0850 001 070

1. Direct Real je najväčšia slovenská realitná sieť – zaslúžite si plný servis v spoločnosti, ktorá má významné postavenie na trhu s nehnuteľnosťami!

2. Za sedem rokov viac ako 6000 zrealizovaných obchodných prípadov – je rozdiel predávať a predať, my vieme predať!

3. Sme odborníci – osobný maklér, ktorý sa postará o Váš obchodný prípad, je špecialista na Vašu lokalitu, profesionál vo svojom obore a hlavne, chápe Vaše potreby!

4. Pôdorysy – všetky ponuky bytov majú vypracované pôdorysy!

5. Virtuálne prehliadky a video – v súčasnosti najlepší spôsob prezentácie Vašej nehnuteľnosti na internete!

6. Predávame len to, čo sme videli – každú nehnuteľnosť v našej ponuke sme videli na osobnej obhliadke!

7. Vieme čo predávame – všetky nehnuteľnosti preverujeme, pre Vašu bezpečnosť!

8. Informujeme – reporty klientom o stave predaja či kúpe nehnuteľnosti sú u nás samozrejmosťou!

9. Zmluvy – na všetky nehnuteľnosti, ktoré ponúkame, máme s majiteľmi podpísané zmluvy o sprostredkovaní!

Mnohokrát sú klienti prekvapení, keď im naši makléri ponúknu podpis sprostredkovateľskej zmluvy. Sprostredkovateľská zmluva zaručuje majiteľovi, vlastníkovi nehnuteľnosti, že služby, ktoré mu kancelária sľúbila, aj naozaj poskytne! Je to v podstate záručný list! Ak si človek kúpi topánky, starostlivo si schová účtenku, veď čo, ak sa mu rozpadnú, aby ich mohol reklamovať! Keď idete predávať nehnuteľnosť, často krát najdrahšiu vec, čo vlastníte, strechu nad hlavou, tak záručný list je nutnosť!

Predaj nehnuteľnosti, je v živote človeka významná udalosť, ktorá je väčšinou spojená so zásadnými životnými míľnikmi. Veď nehnuteľnosť predávame alebo kupujeme priemerne 2 x za život. Často krát je to kvôli založeniu rodiny a potrebe väčšieho bytu či domu, alebo naopak, deti nám vyrástli, chcú sa osamostatniť a rodičia sa im snažia pomôcť! Nepodceňujte tento závažný krok a zverte predaj svojej nehnuteľnosti realitnej kancelárii, ktorá vie presne, čo potrebujete. Zaujímajú nás Vaše potreby a ku každej transakcii preto pristupujeme zodpovedne, profesionálne a hlavne ľudsky! Zmluva o sprostredkovaní je základný dokument, v ktorom sú vymedzené všetky práva a povinností zmluvných strán, teda aj práva Vaše, predávajúceho klienta.

Slovo právnika:

Zmluvu o sprostredkovaní uzatvára zväčša ten, kto má záujem niečo predať. Výnimočne sa vyskytne prípad, že aj ten, čo má záujem niečo kúpiť. V oboch prípadoch je dôvodom takéhoto kroku to, že záujemca má záujem využiť služby sprostredkovateľa (v našom prípade realitnej kancelárie) ako profesionála, ktorý v danej oblasti pôsobí, má skúsenosti a vie záujemcu (klienta) podržať a usmerniť.

Neexistuje však jednotný názor o tom, čo by malo byť obsahom takéhoto „ústneho“ záväzkovo-právneho vzťahu, aké (dodatočné) služby sú zahrnuté medzi činnosti, ktoré má sprostredkovateľ pre dosiahnutie účelu Zmluvy o sprostredkovaní uskutočniť. Taktiež nie každý záujemca má záujem o rovnaký rozsah služieb. O neexistencii obsahu dohody sa začne nahlas hovoriť najmä vtedy, keď vznikne spor.

Z dôvodu právnej istoty ako i z chronickej praxe sa preto jednoznačne ukazuje ako nevyhnutnosť mať uzavretú písomnú Zmluvu o sprostredkovaní, kde sú jasne stanovené práva a povinností sprostredkovateľa voči záujemcovi (a samozrejme aj naopak). Písomná zmluva je zároveň dôkazný prostriedok, ktorý je v prípade súdneho konania spôsobilý „usvedčiť“ toho, čo nemá pravdu, resp. toho, kto poruší svoje povinností na úkor toho druhého.

Pred prevzatím právneho zastupovania klienta v takomto spore mu vyhodnocujeme jeho pozíciu a potenciál úspechu (či už zastupujeme záujemcu alebo sprostredkovateľa). Pokiaľ bola uzavretá písomná zmluva o sprostredkovaní, je hneď na začiatku možné na 90 percent predpokladať výsledok súdneho konania.

Mgr. Ján Kutan

Právne oddelenie Directreal Slovensko