Byty - 2-izb. - Predaj - Byt Ktorý Dostal Novú Šancu - Majiteľ Zmenil Všedné na Dizajnový Majsterštuk

NEHNUTEĽNOSŤ JE PREDANÁ

ID: 266842
Kancelária: Directreal Doma
Kategória: Byty
Typ: 2-izb.
Typ obchodu: Predaj
Štát: Slovensko
Kraj: Bratislavský
Okres: Bratislava II
Obec: Bratislava - Ružinov
Ulica: Kaštieľska

Directreal Doma

Možno sa práve v tomto momente nachádzate niekde na druhom konci sveta a čítate tieto riadky. Dovoľte teda otázku: "Čo Vám ako prvé príde na um, keď sa povedia - buchty, bryndzové halušky alebo rezne  a zemiakový šalát?" Odpovieme za Vás alebo to môžeme vysloviť spolu - domov, doma.  Môžeme byť teraz kdekoľvek - prežívať radosť, užívať si bohatstvo, necítiť hlad. No pokiaľ nám chýba pocit domova, pokiaľ nemáme svoj vlastný domov, stále to budú iba polovičaté radosti, lebo doma je doma. Tam sa cítime v bezpečí.


Sme realitná kancelária DIRECT REAL DOMA, patríme do siete realitných kancelárií, ktorá pôsobí po celom Slovensku aj v Česku. S našimi klientmi riešime kompletný servis bývania. S nami sa budete cítiť ako DOMA. Navštívte nás na Holíčskej ulici č. 13 v Bratislave - Petržalke. Pri dobrom koláči či buchtách, čaji a káve sa môžeme pozhovárať o bývaní aj všedných veciach. Tak teda, ešte raz vitajte a cíťte sa u nás ako DOMA!

Mobil: 0905 254 412

Mobil: 0902 258 808

Popis: Našli ste si už svoju vysnívanú nehnuteľnosť? Asi sa zhodneme, že v dnešnej dobe je to tak trochu komplikované.

Jednu sme pre vás ale objavili.

Tento byt v našej ponuke sa vám bude páčiť svojim dizajnom, pôdorysom aj lokalitou (nachádza sa na Kaštielskej ulici v časti Prievoz). Majiteľ ho kúpil zhruba pred troma rokmi ako novostavbu. Preplnený nábytkom, zaprataný vecami však pôsobil ako starý umakartový panelák. Človek si nemal doslava kde zložiť tašku s nákupom. Mal veľa hluchých miest, bol tmavý, bez života.

Majiteľa poznám už nejaký rok, viem o ňom, že je to človek s citom pre estetiku a moderný štýl. Keď ho kupoval, vedel presne, ako bude vyzerať, ako mu dodať štýl a dušu.

Je pravdou, že na 51 m2 toho veľa nevyčarujete a musíte pracovať s tým, čo máte, aby ste si vytvorili miesto, kde sa budete cítiť dobre. Dovolím si tvrdíť, že v tomto prípade sa mu to podarilo na jednotku.

TMAVÝ A PONÚRY TROJIZBÁK, KTORÝ DOSTAL NOVÚ ŠANCU

Pôvodná majiteľka byt predávala ako 3-izbový. Obdlžnikový pôdorys s postupným usporiadaním miestnosti za sebou (predsieň, kuchyňa, obývačka, spálňa, izba, balkón) s jednou orientáciou na východ, pôsobil ako pivničná kobka. Dve malé tmavé izbičky, pričom jedna z nich bola iba akýsi spací kút, ktorý mal zhruba 4 m2 a obývačka spojená s kuchyňou, ktorá ostala bez denného svetla.

Nový majiteľ oželel tento "benefit". Keďže býva sám a bola mu izba navyše zbytočná, rozhodol sa zrušiť stenu predeľujúcu spálňu a obývačku. Docielil tak väčší obývací priestor, ale čo je dôležitejšie, presvetlil a oživil celý byt. Dal šancu slnku. Je to výrazne poznateľný rozdiel oproti pôvodnému stavu. Na mieste, kde bola spálňa, rovno pod oknom vytvoril jedálenský kút, vhodne a citlivo doplnený živými kvetinami, aby nepôsobili gýčovo, ale naopak zvýraznili príjemnú atmosféru a pôsobil nadčasovo. Vo finále tak vznikol komplexný centrálny obytný priestor, kde rodina, alebo jedinec trávia najviac času, môžu pracovať, variť, oddychovať či vítať návštevu.

I keď spálňa nie je prirodzene oddelená od obývačky dverami, vôbec to nevadí. Jednak je to v súčastnom prevedení nepotrebné, jednak sa to majiteľovi takto páči :). Bytu táto forma prevedenia dodáva ešte väčší punc modernosti. Ale ak by ste chceli v budúcnosti riešiť tento konštrukčný prvok, je navrhnutý tak, aby ste nemali problém s montážou dverí. Spálňa je priestranná a veľká. Okrem postele v nej má aj vkusnú knižnicu.Spálňa prechádza z tmavej do svetlej časti a tak je aj zariadená a usporiadaná. Spacia časť je v tej tmavšej a knižnica v tej svetlej časti.

PRI ZARIAĎOVANÍ MAJITEĽ NEŠETRIL

Určite mi dáte za pravdu, že ak vás nejaký byt upúta, tak jedným z hlavných rozhodovacích kritérií bude kavalita zariadenia a materiálov. Tento byt nebude výnimkou. Majiteľ ho navrhoval pre seba. Teda žiaden investičný zámer, prenájom, kúpim, prerobím, predám. A keďže ho zariaďoval pre seba, rozhodol sa, že ruka v ruke so zmenou dispozície, zmení aj kompletné zariadenie. Žiaden lacný material. Od parkiet až po vodovodný kohútik. A nemusel. Ako som spomínal, byt kupoval ako novostavbu a pôvodný majiteľ mal v byte napr. úplne novú kuchynskú linku. Renovácia bola vyčíslená na približne 30.000 eur.

A tak ako ho vidíte, tak ho dostanete do užívania. Jediné, čo si majiteľ zoberie so sebou, je pohovka v obývačke, jedálenské stoličky, luster a kvetiny.

Suma sumárum, budete sa sťahovať do moderného a zariadeného bytu.

BALKÓN = DVOR

Pre tých z nás, ktorí pochádzame z rodinných domov a sťahujeme sa do miest, je balkón akýmsi indikátorom kvalitného bývania. Jednoducho supluje životný priestor, ktorý je obmedzený podmienkami bytu. Okrem praktického využitia (sklad), dokáže spríjemniť rannú kávu.

ĎALŠIE BENEFITY

Bez pivnice, ale s veľkým šatnikom, ktorý je situovaný medzi kúpelňou a spálňou. Keď si zoberieme, že byty podobnej špecifikácie a s podobnými metrami štvorcovými nemajú ani šatník, ani pivnicu, tak o to viac ocenite tento benefit. 3 m2 vám budú bohato suplovať vstavané skrine i malú technickú miestnosť (uložite tu všetko šatstvo, schováte vysávač aj vianočné darčeky. Jednou vetou: Praktickosť, funkčnosť, nie však na úkor moderného trendu a bývania.

MÁ NEHNUTEĽNOSŤ I NEJAKÉ CHYBY? MÁ

Bolo by nekorektné neupozorniť na nedostatky. V garážovom dome, ktorý je súčasťou bytového projektu Perla Ružinova, budú v blízkej dobe prebiehať rekonštrukčné a sanačné práce, ktoré sa týkajú spevnenia a opravy jednotlivých podlaží garážového domu. Pri osobnej obhliadke vám k tejto veci vieme poskytnúť celú dokumentáciu, ktorá bola v tejto súvislosti vypracovaná.

DOTYK STARÉHO MESTA, POCIT, ŽE MÁM VŠETKO PO RUKE

Ak hľadáte ideálnu lokalitu pre svoje bývanie, sklamem vás, nič také neexistuje. Raz vám prekáža hluk, potom ticho a inokedy hocičo. Je však správne a dôležité, aby ste sa približili k ideálu čo najviac. Adresa na Kaštieľskej ulici nie je Staré Mesto, no s rýchlou dostupnosťou do Starého Mesta, hlavne ak využijete MHD. Ide o vysoko dopytovanú a exkluzívnu časť Ružinova. Ideálna lokalita kde máte blízko za športom, nákupmi, školou, relaxom. Rýchlo sa dostanete z Bratislavy (do 5 minút ste na diaľnici). Toto vám nemusia poskytnúť ani lukratívnejšie časti Bratislavy. Okolie Gagarinovej ulice a Prievozu patrí k najdopytovanejším lokalitám Bratislavy. Jej najväčším benefitom je jej poloha, rýchla dostupnosť a že máte všetko čo po trebujete po ruke.

ZÁVER

Ak ste sa dopracovali až k týmto záverečným riadkom, predpokladám a verím, že vás ponuka tohto šikovného bytu zaujala. Budem sa veľmi tešíť, keď vám ho osobne ukážem. Chcem vás však poprosiť o rešpektovanie kovidových opatrení.
Podlahová plocha m2: 51
Loggia: Áno 1x
Výťah: Áno 2x
Stav: Novostavba
Poschodie --/--: 3/16
Konštrukcia bytu: Tehla
Možnosť kúpy na úver: Áno
Zálohový predpis / mesiac EUR: 130
Okná: Plastové
Kuchynská linka: Nová
Spotrebiče: Chladnička, Mraznička, Elektrická varná doska, Elektrická rúra, Umývačka riadu, Mikrovlná rúra, Pračka
Kúpelňa: Nová
WC: Nové
Podlahy: Plávajúca podlaha
Bezpečnostné dvere: Áno
Svetové strany: V
Kúrenie: Ústredné
Zdroj tepla: Teplo z kotolne
Zateplený dom: Áno
Forma vlastníctva: Osobné
Garáž: Nie
Pivnica: Nie
 • Obhliadka nehnuteľnosti
 • Fotodokumentácia nehnuteľnosti
 • Poradenstvo pri predaji a kúpe nehnuteľnosti
 • Kontrola Listu vlastníctva
 • Vypracovanie cenovej mapy
 • Označenie nehnuteľnosti reklamným bannerom
 • Prezentovanie na stránke www.directreal.sk
 • Prezentácia nehnuteľnosti na vybraných realitných serveroch
 • Pravidelné informovanie o stave, záujme o nehnuteľnosť
 • Relokačné služby
 • Zabezpečenie právneho poradenstva
 • Hypotekárne poradenstvo
 • Vypracovanie rezervačnej zmluvy
 • Vypracovanie zmluvy o prevode vlastníctva nehnuteľnosti
 • Vypracovanie návrhu na vklad
 • Úhrada základného poplatku za návrh na vklad vlastníckeho práva do Katastra nehnuteľností
 • Úhrada poplatkov za overenie podpisov predávajúcich na prevodových zmluvách určených výlučne na úradne účely
 • Poskytnutie priestorov na podpis zmluvy
 • Vypracovanie preberacieho protokolu
 • Stratégia predaja a analýza trhu s nehnuteľnosťami
 • Ochrana klienta pred neserióznosťou
 • Možnosť obhliadok aj cez víkend
 • Overenie bonity kupujúceho
 • Vyzdvihnutie aktuálneho LV a katastrálnej mapy z Katastra nehnuteľností
 • Vyzdvihnutie vyhlásenia správcu – v prípade bytu
 • Manuál prehlasovania energií
 • Inzercia vo vybraných tlačených médiách
 • Týždenný report o stave záujmu o nehnuteľnosť
 • Balíček všetkých potrebných formulárov